Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Proč je další vzdělávání pěstounů důležité

Péče o dítě, které bylo svěřeno do náhradního rodinného prostředí, je zatěžující jak pro něj samotné, tak také pro osoby pečující. Pěstouni mohou pociťovat nejistotu v přístupu k dětem, někdy nerozumí jejich chování. Vzdělávací aktivity nejasnosti pěstounů objasní a posunou je v roli pečovatele mnohem dál. 

Šestiletý Adam v pěstounské péči si z ničeho nic začal přes den doma i ve škole cucat palec. Pěstounka tomu zprvu nevěnovala pozornost, ale zlozvyk trval dál. Nepomohlo vysvětlování, že je na to chlapec již velký a tohle se v jeho věku již nesluší. Ostatní děti se mu začaly posmívat, pěstounka se styděla chodit s ním kamkoliv do společnosti. Až díky semináři na téma Terapeutické rodičovství zjistila, že si Adam svým chováním dosycuje svůj raný vývoj, kdy byl zanedbáván a týrán. Situace byla obratem řešená s klíčovou pracovnicí a pěstounka začala s chlapcem docházet na terapii.

Každá pěstounská rodina je unikát. Některá řeší u svěřeného dítěte problémy se školou, jiná opožděný vývoj, zdravotní znevýhodnění či odlišné etnikum dítěte, další se zase vyrovnává s příchodem náročného období puberty. Témat existuje nekonečně a obvykle se navzájem prolínají. V doprovázející organizaci Rozum a Cit proto našim klientům nabízíme vzdělávání, které reflektuje potřeby jejich rodinných systémů stejně tak jako potřeby jejich vlastní.

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Aktuálně ke vzdělávání pěstounů

  19. 4. 2021

  Kvůli přetrvávající pandemické situaci musíme zrušit všechny prezenčních akce naplánované na měsíc duben. Mrzí nás, že se opět nepotkáme osobně. Se situací jsme ale tak trochu počítali a připravili pro vás další on-line setkání. Ve čtvrtek 29. 4. 2021 v čase od 15 do 17 hodin proběhne on-line seminář na téma POZNEJ MĚ A PORAĎ MI aneb jak zjistit více o osobnosti dítěte a rozvíjet ji. Povídat si s vámi bude psycholožka paní Mgr. Eva Urbanová.

 • Máme volné kapacity

  9. 4. 2021

  Hledáte doprovázející organizaci? Dobrá zpráva pro všechny nové pěstouny i ty, kteří jsou už zaběhlými mazáky. Máme volná místa pro pěstounské rodiny z Prahy, Středočeského či Plzeňského kraje. Ozvěte se nám! Sladíme vzájemná očekávání a do práce se vrhneme bez zbytečných okolků. Záleží nám na tom, aby se pěstounům dostávalo včasné komplexní podpory, a děti tak mohly vyrůstat v bezpečném a harmonickém prostředí.

  Těšíme se na Vás!

Archív